VII Campionato de España de Natación de Longa Distancia

20160213_cto_esp_long_dist_gaspar_ane_agueda

Tres medallas de Ane de la Fuente, Agueda Cons e Gaspar Andrade no VII Campionato de España de Natación dee Longa Distancia en piscina disputado en Mataró.

  • Gaspar Andrade Budiño do CN Arzúa e bolseiro do CGTD foi segundo en 5000 libre júnior 2.
  • Ane de la Fuente Fiaño do CN Liceo foi terceira en 3000 libre infantil.
  • Águeda Cons Gestido do CN galaico e bolseira do CGTD foi terceira en 5000 libr júnior 1.
  • Paula Goyanes García do CN Galaico e bolseira do CGTD foi cuarta en 5000 libre júnior 2.
  • Jorge González Mariño do CN Riveira foi cuarto en 3000 libre masculino infantil.
  • Manuel Tomé Sanles do CN Riveira e bolseiro do CGTD foi quinto en 5000 libre júnior 1.
  • Xabier carneiro Viqueira do C del Mar e bolseiro do CGTD foi sexto en 5000 libre júnior 1.
  • Manuel Dávila Lustres do CN Riveira foi séptimo en 5000 libre júnior 2.
  • Marta Pérez Roca García do CN Liceo foi décima en 3000 libre infantil.
  • Ana Veiga Souto do C del Mar foi décima en 5000 libre júnior 2.

Na clasificación por clubes na categoría feminina o CN Galaico foi terceiro e o CN Liceo cuarto.

Na categoría masculina, o CN Riveira foi cuarto e o CN Arzúa sexto.

Web do campionato.

V Xornada de adestramento infantil masculino de Wáter-polo

O domingo celébrase na piscina do CGTD de Pontevedra a V Xornada de adestramento da categoría infantil masculina de Water-polo dentro do Plan de Tecnificación e preparación do Campionato de España por CCAA da categoría.

Ver convocatoria.

IV Xornada de Tecnificación de Sincro

20160212_sin_tec_x4

Esta fin de semana celebrase a IV Xornada de Tecnificación de Natación Sincronizada. O sábado será para a categoría infantil na piscina do Real Club Náutico de Vigo e o domingo para as categorías alevín en júnior, na piscina Rías do Sur de Pontevedra.

Ver convocatoria

Liga Galega de Wáter-polo (6 e 7 de febreiro)

Os resultados dos partidos de Liga de Wáter-polo disputados nas diferentes categorías foron os seguintes:

Liga masculina 1ªD: vitorias locais do CW Galaico Pontevedra diante do C Marina Ferrol (18-2) e do CW Santiago diante do CW Pabellón Ourense (24-7).

Liga cadete: vitoria local do CW Galaico Pontevedra diante do C Marina Ferrol (21-12).

Liga infantil: vitorias locais do CW Galaico Pontevedra A diante do C Marina Ferrol (9-4) e do CW Santiago diante do CW Pabellón Ourense (23-2), e vitoria a domicilio do C Marina Ferrol na súa visita ao CW Galaico Pontevedra B (5-11).

Ler máis.

O CN Máster Mos, Campión Galego Máster de Inverno

O CN Máster Mos proclamouse este fin de semana en Ponteareas, Campión Galego Máster de inverno en categoría conxunta. Na categoría feminina o gañador foi o CN Portamiñá e na categoría masculina o CN Traviesas.

Os trofeos para os nadadores de maior idade foron para Celia Iglesias Blanco do CN Máster Mos e para Luis Gómez Sanmartín do C Fluvial de Lugo.

Ler máis.

Cto. de España de Natación Júnior e Infantil por CCAA - Xornada 2

20160207_nat_cto_esp_ccaa_juni_infa

Cuarto posto final na clasificación total para a Selección Galega no Campionato de España de Natación Júnior e Infantil por CCAA. Na categoría feminina, as nadadoras galegas acadaron o sexto posto infantil e o cuarto júnior. Na categoría masculina, quinto posto infantil e cuarto júnior.

A nivel individual destaca a Mellor Marca Galega de 15 anos de María Barbier Urcullu en 100 costas cun tempo de 1:07.74. A nivel de postos, destacaron Águeda Cons Gestido, terceira en 800 libre júnior, e Macarena García Garay, segunda en 400 estilos e terceira en 200 estilos júnior.

Ler máis.

Cto. de España de Natación Júnior e Infantil por CCAA - Xornada 1

20160206_nat_cto_esp_ccaa_juni_infa

Rematou a primeira xornada do Campionato de España de Natación Júnior e Infantil por CCAA que se está a disputar en Oviedo, e na clasificación por Seleccións Galicia está no cuarto posto da clasificación total, por detrás de Cataluña, Madrid e Andalucía. Na categoría júnior, quinto posto na clasificación feminina e cuarto na masculina, e na categoría infantil, sexto posto feminino e quinto masculino.

Ler máis.

Kike García, Sobresaliente Cum Laude

20160203_kike_garcia

Kike García Ordoñez, secretario técnico de Water-polo da Federación Galega, obtivo a cualificación de Sobresaliente con mención Cum Laude, pola súa Tese Doutoral “La Influencia de la Localización de Partido, Nivel del Oponente y Marcador en los Indicadores de Rendimiento Ofensivos en el Waterpolo de Élite"

Tecnificación de sincro

20160131_sin_tec_xuve_x2

20160131_sin_tec_alev_x2

Esta fin de semana celebrouse unha nova xornada de tecnificación de sincro na piscina Rías do Sur de Pontevedra dirixida ás nadadoras de categorías alevín e xuvenil.

Áreas de especialidades

Créanse as áreas das especialidades de Natación Máster e Wáter-polo para intentar ampliar a capacidade de xestión de cada un dos vogais ó intentar integrar a dous colaboradores en cada unha delas:

Área de Wáter-polo

  • Responsable de área: Pedro Fernández Alarcón
  • Colaboradores: José Tellería Couñago, Antonio Caamaño Monteagudo

Área de Natación Máster

  • Responsable de área: Alberto Tomé Nogueira
  • Colaboradores: Pablo Cabanelas Eiras, Diego Viruel Rodríguez