Cto. Galego de Natación Júnior e Infantil de Inverno - Xornada 2

Entrega medallas Toni Andurell

Entrega medallas José Manuel Balseiro

Rematou a segunda das tres xornadas do Cto. Galego de Natación Júnior e Infantil de Inverno que se está a celebrar en Cervo na piscina municipal durante os días 24, 25 e 26 de febreiro de 2017.

Clasificacións do Campionato Junior:

Feminina:

1. C.N. GALAICO 292.
2. C.N. PORTAMIÑA LUGO 227.
3. R.C.N. VIGO 221.

Masculina:

1. C.N. PABELLON OURENSE 261.5.
2. CLUB DEL MAR 159.
3. C.N. CORUÑA 147.

Total:

1. C.N. GALAICO 345.
2. C.N. PORTAMIÑA LUGO 287.
3. C.N. LICEO 267.

Clasificacións do Campionato Infantil:

Feminina:

1. C.N. PORTAMIÑA LUGO 215.
2. C.N. LICEO 187.
3. C.N. PABELLON OURENSE 156.

Masculina:

1. C.N. CORUÑA 197.
2. C.N. GALAICO 127.
3. C.N. RIVEIRA 126.

Total:

1. C.N. LICEO 289.
2. C.N. GALAICO 249.
3. C.N. PORTAMIÑA LUGO 241.5.

Ler máis.

Cto. Galego de Natación Júnior e Infantil de Inverno - Xornada 1

20170224_nat_cto_gal_juni_infa_inv_cartel

Rematou a primeira das tres xornadas do Cto. Galego de Natación Júnior e Infantil de Inverno que se está a celebrar en Cervo na piscina municipal durante os días 24, 25 e 26 de febreiro de 2017.

Clasificacións do Campionato Júnior:

Feminina:

1. C.N. GALAICO 114.
2. C.N. PORTAMIÑA LUGO 82.
3. R.C.N. VIGO 73.

Masculina:

1. C.N. PABELLON OURENSE 80.
2. CLUB DEL MAR 59.
3. C.N. RIVEIRA 39.

Total:

1. C.N. GALAICO 132.
2. C.N. LICEO 96.
3. R.C.N. VIGO 92.

Clasificacións do Campionato Infantil:

Feminina:

1. C.N. LICEO 92.
2. C.N. PORTAMIÑA LUGO 83.
3. C.N. FERROL 60.

Masculina:

1. C.N. CORUÑA 65.
2. R.C.N. VIGO 62.
3. C.N. GALAICO 45.

Total:

1. C.N. LICEO 112.
2. C.N. GALAICO 85.
3. C.N. PORTAMIÑA LUGO 84.

Ler máis.

Campionato de España Longa Distancia

20170218_nat_ane_de_la_fuente

Catro medallas de nadadores de clubes galegos no VIII Campionato de España de Longa Distancia en Piscina disputado en Mataró.

Ane de la Fuente Fiaño do CN Liceo proclamouse Campioa de España en 5000 m de categoría Júnior-1.

Xabier Carneiro Viqueira do C del Mar foi terceiro en 5000 m Júnior-1.

Gaspar Andrade Budiño do CN Arzúa foi segundo en 5000 m Júnior-2.

Paula Goyanes García do CN Galaico foi terceira en 5000 m Júnior -2.

Na clasificación por clubes en categoría masculina, o CN Riveira e o C del Mar foron terceiros.

Web do campionato.

Nadadores do CGTD no Meeting de Póvoa de Varzim

20170213_nat_cgtd_povoa_varzim

Esta fin de semana os nadadores do CGTD: Macarena García, Lara Gómez, Paula Goyanes, Marcos García, Manuel Dávila, Gaspar Andrade e Sergio Campos, participaron no VIII Meeting Internacional Póvoa de Varzim, convidados pola organización da proba.

Na clasificación final, acadaron o terceiro posto e no plano individual, foron numerosos postos de podio. Ademais, Paula Goyanes acadou o premio á Mellor Marca por puntos na proba de 400 libre.

Web do campionato.

Cto. de España de Natación por CCAA - Xornada 2

Quinto posto na clasificación total final para a Selección Galega no V Campionato de España de Natación Júnior-Infantil por CCAA. A clasificación quedou encabezada por Cataluña, seguida de Madrid, Andalucia e Valencia.

Na categoría infantil a clasificación final foi un 9º posto e a júnior, cuarta.

No plano individual volveu destacar Águeda Cons, primeira en 800 libre júnior que con 8:43.55, nadou por debaixo da marca mínima para os Campionatos de Europa e do Mundo Júnior, que deberá referendar no Campionato de España da categoría. Ademais foi segunda en 200 libre. Tamén, Alba Gómez Mesias foi terceira en 200 braza júnior.

Web do campionato.

Cto. de España de Natación por CCAA - Xornada 1

20170211_nat_cto_esp_ccaa_seleccion

Galicia ocupa, ao remate da primeira xornada, a 6ª posición na clasificación total do V Campionato de España de Natación Júnior-Infantil por CCAA que se disputa en Castellón.

A nivel individual, destaca a Mellor Marca Galega de 17 anos de Águeda Cons Gestido en 400 libre con 4:15.39 que lle serviu para acadar a primeira posición da proba en categoría júnior.

Tamén a remuda 4X200 libre feminino júnior (Agueda Cons, Clara Otero, Alba Gómez e Ane de la Fuente) acadou a terceira posición.

Web do campionato.

María Vilas, co Equipo Nacional en Sierra Nevada

20160513_maria_vilas

A nadadora do CN Riveira María Vilas Vidal, está convocada co Equipo Nacional Absoluto para participar nunha concentración en altura en Sierra Nevada, do 12 de febreiro ao 1 de marzo.

Campionato de España de Natación Júnior e Infantil por CCAA

Convocatoria da Selección Galega que participará no Campionato de España de Natación Júnior e Infantil por CCAA que se disputa en Castellón os días 11 e 12 de febreiro.

Actualizado 2017-01-24

Ver convocatoria

Águeda Cons, co Equipo Nacional ESP-2020 en Sierra Nevada

A nadadora Águeda Cons Gestido do CN Galaico e bolseira do CGTD está convocada para participar co Equipo Nacional ESP-2020 nunha concentración xeral en Sierra Nevada do 22 de xaneiro ao 10 de febreiro.

A esta concentración tamén están convocados Luisa Domínguez (do 22 de xaneiro ao 1 de febreiro) e Fernando Zarzosa (do 2 ao 9 de febreiro), adestradores do CGTD, como integrantes do cadro técnico.

Bea Gómez e María Vilas co Equipo Nacional en Amberes

As nadadoras Beatriz Gómez Cortés do CN Galaico e María Vilas Vidal do CN Riveira, están convocadas para participar co Equipo Nacional Absoluto no Flandres Speedo Cup que se disputa os dís 21 e 22 de febreiro en Amberes (Bélxica). Bea participará en 200 e 400 estilos, 200 costas e 200 libre e María en 200, 400 e 800 libre, 200 bolboreta e 400 estilos.