981 post/s with categoría Natación


Cto. de España de Natación Júnior e Infantil Inverno - Xornada 4

20170321_nat_agueda_cons

Unha nova medalla de Águeda Cons na derradeira xornada do Campionato de España de Natación Júnior e Infantil de Inverno.

Águeda Cons Gestido do CN Galaico e bolseira do CGTD proclamouse Campioa de España Júnior en 400 libre cun tempo de 4:14.11, batendo o Récord do Campionato e facendo a mínima para os Campionatos de Europa e do Mundo Júnior.

Outros nadadores destacados foron:

Alba Gómez Mesías do CN Arteixo e bolseira do CGTD, foi sétima en 400 libre júnior con 4:25.68, e oitava en 200 estilos con 2:25.12.

Ane de la Fuente Fiaño do CN Liceo foi sexta en 200 estilos júnior con 2:23.35 e acadou o posto 11 en 400 libre con 4:28.66.

David González García do CN Pabellón Ourense foi noveno en 100 braza júnior con 1:07.08.

Xabier Carneiro Viqueira do C del Mar e bolseiro do CGTD foi sétimo en 200 costas con 2:08.60 en eliminatorias.

Raúl Segade Mariño do CN Arzúa acadou o posto 13 en 200 costas júnior con 2:10.03.

Clara Otero Pérez do CN Galaico e bolseira do CGTD foi novena en 200 estilos júnior con 2:25.58.

Neste campionato tamén destacou a nadadora Paula Otero Fernández do CN Liceo que bateu tres Mellores Marcas Galegas de 13 anos: en 800 libre con 9:24.42, en 200 libre con 2:12.38 e en 200 bolboreta con 2:27.14.

Web do campionato.

Cto. de España de Natación Júnior e Infantil Inverno - Xornada 3

20170320_nat_remuda_galaico_fem

20170320_nat_alexandre_lages

20170320_nat_alba_gomez

Tres medallas na terceira xornada do Cto. España Júnior e Infantil a cargo do equipo de remudas feminino júnior do CN Galaico, Alexandre Lages e Alba Gómez.

O equipo feminino de remudas feminino júnior do CN Galaico, proclamouse novamente Campión de España, esta vez en 4X100 libre: Águeda Cons, Inés Gómez, Clara Otero e Nuria Erselle fixeron un tempo de 3:57.58.

Alexandre Lages Brión do CN Riveira e bolseiro do CGTD proclamouse subcampión de España infantil en 400 libre cun tempo de 4:07.02.

Alba Gómez Mesía do CN Arteixo e bolseira do CGTD acadou o seu segundo subcampionato de España Júnior, hoxe en 100 braza cun tempo de 1:13.30.

Outros nadadores que acadaron final foron:

Águeda Cons Gestido do CN Galaico e bolseira do CGTD foi cuarta en 200 libre júnior con 2:03.13.

Manuel Tomé Sanles do CN Riveira e bolseiro do CGTD foi décimo en 400 libre con 4:03.65.

Carla Faro Martínez do CN Ponteareas foi novena en 100 braza infantil con 1:16.24 en eliminatorias.

Marcos García Garay do C del Mar foi oitavo en 200 bolboreta infantil con 2:12.60.

Maria Barbier Urcullu do RCN Vigo acadou o posto 11 en 200 costas júnior con 2:25.30.

Ana Timiraos Fernández do CN Portamiñá foi oitava en 200 costas infantil, establecendo nas eliminatorias unha nova Mellor Marca Galega de 15 anos cun tempo de 2:24.40.

Web do campionato.

Cto. de España de Natación Júnior e Infantil Inverno - Xornada 2

20170319_nat_cto_esp_aueda_cons_alba_gomez

Dúas novas medallas de Águeda Cons e Alba Gómez na segunda xornada do Cto. España de Natación que se está a disputar en Gijón.

Águeda Cons Gestido do CN Galaico e bolseira do CGTD, proclamouse campioa de España Júnior en 800 libre, establecendo un novo Récord do Campionato cun tempo de 8:44.65, acadando a mínima de participación para os Campionatos de Europa e do Mundo Júnior.

Alba Gómez Mesías do CN Arteixo e bolseira do CGTD, proclamouse subcampioa de España júnior en 200 braza con un tempo de 2:35.79.

Outros nadadores finalistas foron:

Xabier Carneiro Viqueira do C del Mar e bolseiro do CGTD foi décimo en 400 estilos júnior con 4:36.48.

Marcos García Garay do C del Mar foi sexto en 400 estilos infantil con 4:45.25.

Rosalía Soler Lomba do RCN Vigo foi quinta en 100 bolboreta júnior con 1:04.99.

Tania Romero Regueiro do CN Portamiñá acadou o posto 11 en 100 bolboreta júnior con 1:05.88.

Ane de la Fuente Fiaño do CN Liceo acadou o posto 11 en 200 braza júnior con 2:42.97 en eliminatorias, e o posto 10 en 800 libre con 9:06.38.

Web do campionato.

Cto. de España de Natación Júnior e Infantil Inverno - Xornada 1

20170319_nat_cto_esp__juni_infa_galaico_fem

Unha medalla de ouro na primeira xornada do Campionato de España de Natación Júnior e Infantil de Inverno que se disputa en Gijón.

O equipo de remudas feminino júnior do CN Galaico, proclamaouse Campión de España en 4X200 libre establecendo un novo Récord do Campionato. As catro compoñentes: Águeda Cons, Inés Gómez, Clara Otero e Nuria Erselle fixeron un tempo de 8:27.16.

Outros postos de finalista foron:

Águeda Cons Gestido do CN Galaico e bolseira do CGTD foi cuarta en 400 estilos júnior con 4:54.14.

Ane de la Fuente Fiaño do CN Liceo foi novena en 400 estilos júnior con 5:04.08.

Alba Gómez Mesías do CN Arteixo e bolseira do CGTD acadou o posto 12 en 400 estilos júnior con 5:05.06.

Ana Timiráos Fernández do CN Portamiñá foi quinta en 400 estilos infantil con 5:02.77.

Raúl Segade Mariño do C Arzúa acadou o posto 13 en 100 costas júnior con 1:00.03 en eliminatorias.

Maria Barbier Urcullu do RCN Vigo acadou o posto 12 en 100 costas júnior con 1:07.55 en eliminatorias.

Manuel Tomé Sanles do CN Riveira e bolseiro do CGTD foi quinto en 1500 libre júnior con 15:59.12.

Alexandre Lages Brión do CN Riveira e bolseiro do CGTD foi cuarto en 1500 libre infantil con 16:30.26.

Pablo Galán Vicente do C del Mar foi décimo en 1500 libre infantil con 16:55.15.

Juan González Tizón do CN Coruña acadou o posto 12 en 1500 libre infantil con 16:59.30.

Web do campionato.

Éxito de Jacobo Garrido Brun no Cto de España de Natación Adaptada CCAA

Esta fin de semana cita importante para Jacobo Garrido Brun, do Club Natación Liceo, no Campionato de España de Natación Adaptada Absoluto por Autonomías celebrado en Oviedo os días 11 e 12 de marzo.

O balance da súa actuación foi máis que satisfactorio, conseguiu rebaixar todas as súas marcas nas probas nadadas e con só 14 anos tráese cinco medallas dunha competición Absoluta: dous ouros en 400 libres e 200 estilos, dúas pratas: en 200 libres e 100 bolboreta e un bronce en 100 costas. Na proba do 400 libres cun tempo de 4:30.12 o cal se achega á mínima para o mundial.

Convocatoria Cto España Natación CCAA Idade Escolar - CSD

Convocatoria da Selección Galega para o III Campionato de España de Natación categoría Idade Escolar por CCAA - CSD, que se disputa en Palma de Mallorca os días 25 e 26 de marzo.

Convocatoria selección

Copa Galega de Natación Alevín - Xornada 2

20170305_nat_copa_gal_alev_campion

O Club Natación Liceo gaña a Copa Galega Alevín.

Rematou a segunda e última das dúas xornadas da Copa Galega de Natación Alevín que se celebrou en Ferrol na piscina J. Gomez Noya durante os días 4 e 5 de marzo de 2017.

Clasificación total:

1. C.N. LICEO 656.
2. C.N. FERROL 564.
3. C.N. PORTAMIÑA LUGO 506.

Ler máis.

Copa Galega de Natación Alevín - Xornada 1

20170304_nat_copa_gal_alev_cartel

Rematou a primeira das dúas xornadas da Copa Galega de Natación Alevín que se está a celebrar en Ferrol na piscina J. Gomez Noya durante os días 4 e 5 de marzo de 2017.

Clasificación total:

1. C.N. LICEO 232.
2. C.N. FERROL 203.
3. C.N. PORTAMIÑA LUGO 171.

Ler máis.

Bea Gómez e María Vilas, co Equipo Nacional en Marsella

As nadadoras Beatriz Gómez Cortés do CN Galaico e María Vilas Vidal do CN Riveira están convocadas para participar co Equipo Nacional Absoluto no VI Meeting Oen Mediterranée que se disputa en Marsella (Francia) do 3 ao 5 de marzo. Bea nadará 100 braza, 200 e 400 estilos, 100 e 800 libre. María en 200, 400, 800 e 1500 libre.

Cto. Galego de Natación Júnior e Infantil de Inverno - Xornada 3

20170226_nat_campion_junior_inv

20170226_nat_campion_infantil_inv

O Club Natación Galaico proclámase campión galego júnior e o Club Natación Liceo campión galego infantil.

Rematou a terceira e última das tres xornadas do Cto. Galego de Natación Júnior e Infantil de Inverno que se celebrou en Cervo na piscina municipal durante os días 24, 25 e 26 de febreiro de 2017.

Clasificacións do Campionato Júnior:

Feminina:

1. C.N. GALAICO 409.
2. C.N. PORTAMIÑA LUGO 368.
3. R.C.N. VIGO 284.

Masculina:

1. C.N. PABELLON OURENSE 495.5.
2. CLUB DEL MAR 340.
3. C.N. CORUÑA 251.

Total:

1. C.N. GALAICO 587.
2. C.N. LICEO 526.
3. C.N. PORTAMIÑA LUGO 496.

Clasificacións do Campionato Infantil:

Feminina:

1. C.N. PORTAMIÑA LUGO 341.
2. C.N. LICEO 311.
3. C.N. PABELLON OURENSE 239.

Masculina:

1. C.N. CORUÑA 386.5.
2. CLUB DEL MAR 306.5.
3. C.N. GALAICO 279.

Total:

1. C.N. LICEO 514.
2. C.N. GALAICO 488.
3. C.N. CORUÑA 425.5.

Ler máis.